مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رفسنجان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۷۶۳ مورد حادثه به سازمان آتش‌نشانی گزارش شده که ۳۰۴ مورد آن آتش‌سوزی و ۴۵۹ مورد امداد و نجات بوده است.

  • ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  • لینک کوتاه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رفسنجان، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رفسنجان در مراسم تجلیل از آتش نشانان با تبریک روز آتش‌نشانی و ایمنی به ارائه گزارشی از عملکرد شش ماهه نخست امسال این سازمان پرداخت و گفت: در شش ماهه نخست امسال ۷۶۳ مورد حادثه به سازمان آتش‌نشانی شهرداری رفسنجان گزارش شده که ۳۰۴ مورد آن آتش‌سوزی و ۴۵۹ مورد امداد و نجات بوده است.

علی رمضانی‌نژاد افزود: از ۳۰۴ مورد آتش‌سوزی، ۵۷ مورد آتش‌سوزی مسکونی، ۲۵ مورد تجاری، ۲ مورد صنعتی، ۱۰ مورد ترانس برق، ۳۸ مورد خودرو، ۷۱ مورد درخت و ۸۸ مورد زباله بوده است.

وی ادامه داد: در بحث امداد و نجات که ۴۵۹ مورد حادثه داشتیم، گیرافتادگی در آسانسور ۱۰ مورد، سقوط در چاه ۶ مورد، تصادفات ۲۵ مورد، حلقه انگشتری ۱۲ مورد، حیوانات موذی و وحشی مثل زنبور و مار ۳۶۱ مورد، نجات از ارتفاع ۲ مورد، غرق‌شدگی یک مورد، برق‌گرفتگی یک مورد و سایر موارد ۳۹ مورد بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رفسنجان تصریح کرد: در این حوادث متاسفانه یک خانم و ۹ نفر خانم جان خود را از دست دادند و ۲۷ نفر آقا و ۶ نفر خانم مجروح شدند.

رمضانی‌نژاد به بحث آموزش توسط این سازمان نیز اشاره و بیان کرد: در بحث آموزش، سازمان آتش‌نشانی در دو سال اخیر با جدیت وارد شده است و در شش ماه اول امسال حدود هزار نفر از اقشار مردم، ادارات و دانشگاهها را آموزش اطفا حریق داده است.

وی افزود: همچنین در بازدید ایمنی از ساختمانهای در حال احداث نیز ۴۷ مورد بازدید و پیشگیری از موارد ناایمن را در این ساختمان‌ها داشته‌ایم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید