مهندس پورباقری

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری رفسنجان احداث روگذر بزرگراه خلیج فارس را راهکاری برای رفع گره ترافیکی این محور و نگرش بلندمدت شهرداری به توسعه رفسنجان دانست.

  • ۱۴۰۲/۰۳/۰۶
  • لینک کوتاه

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری رفسنجان، مهندس سیدعلی پورباقری اظهار کرد: احداث روگذر بزرگراه خلیج فارس یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی شهرداری در سال جاری است که به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: شهرداری رفسنجان در راستای رفع گره ترافیکی بزرگراه خلیج فارس در کوتاه‌مدت و توسعه شهر در بلندمدت این پروژه را در اولویت برنامه‌های خود قرار داد.

وی ادامه داد: پس از بررسی طرح‌های مختلف و ارائه پیشنهادات در این راستا و همچنین ارزیابی مزایا و معایب طرح‌ها و انجام مهندسی ارزش، طرح احداث روگذر به عنوان اقدامی اصولی و ماندگار به‌همراه پیش‌بینی توسعه شهری درآینده و رفتار ترافیکی مد نظر قرار گرفت تا علاوه بر بهینه‌سازی و مدیریت هزینه اجرای طرح، بتواند پاسخگوی مسائل ترافیکی مورد نظر باشد.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری رفسنجان عنوان کرد: تصور اینکه بزرگراه خلیج فارس که در حال حاضر ظرفیت و گنجایش بارترافیکی موجود را ندارد، چگونه می‌تواند در آینده نقش رابط بزرگراه برون شهری به شریان شهری را نیز به دوش بکشد، نگران‌کننده بود. در همین راستا احداث این روگذر در این معبر به طول عرشه ۶۵۰ متر آغاز شده است.

پورباقری هزینه اجرای طرح روگذر خلیج فارس را ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تمام تلاش‌مان بر این است تا این روگذر در حداقل زمان ممکن اجرا و به بهره‌برداری برسد.

وی در پایان یادآور شد: در پیِ اجرای این پروژه، دسترسی ایمن شهروندان محله اسدآبادفارسی، بلوارهای امام حسین(ع)، جمهوری، حجت و شهید روشن به بزرگراه خلیج فارس فراهم خواهد شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید