بنا به اعلام اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری رفسنجان از  شنبه هجدهم آذرماه به صورت رسمی فعالیت مدرسه شهر و شهروندی آغاز خواهد شد.

  • ۱۴۰۲/۰۹/۱۸
  • لینک کوتاه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رفسنجان ساجده دهقانی با اعلام این خبر گفت: از شنبه تا چهارشنبه هر روز اردوی های یکروزه برای دانش آموزان مقطع ابتدایی برگزار می شود.

وی افزود: در این اردو ها کلاس های آب و خاک (محیط زیست)، آب و آتش (آتش نشانی و خدمات ایمنی)، بچه تمیز (بهداشت و سلامت )، بچه زرنگ (مهارت های زندگی) و بچه پلیس (ترافیک و حمل و نقل) برگزار و از طریق نقاشی، بازی، مسابقه، قصه گویی مهارت های لازم را آموزش خواهیم داد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری رفسنجان بیان کرد: همچنین برای تقویت روحیه مسئولیت پذیری به دانش آموزان، مسئولیت هایی از جمله مدیر، معاون، همیار پلیس و… داده خواهد شد.

ساجده دهقانی ادامه داد: در نهایت دانش آموزان با اثر انگشت به ما قول می دهند که مهارت هایی که آموخته اند در زندگی روزمره خود بکار گیرند و بنر اثر انگشت ها، جهت یادآوری آموزه ها در برد مدرسه نصب می شود.

وی با بیان اینکه برای نهادینه کردن مهارت ها به همراهی معلمین و والدین احتیاج داریم، تاکید کرد: در همین راستا گزارشی از آموزش های داده شده جهت اطلاع والدین همراه دانش آموز ارائه می شود تا بتوانیم در آینده شهروندان آگاه، مسئولیت پذیر، شاد و خلاق داشته باشیم.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی عنوان کرد: امیدواریم شهروندان محترم انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق پیامک به شماره ۰۹۰۵۶۳۱۳۵۲۳ارسال و شهرداری را در اجرای هرچه بهتر برنامه ها همراهی نمایند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید